Fotol vasakult Kerttu-Kadi Vanamb (Vooremaa peatoimetaja), Kateriine Visk, Samuel Axel Maikalu, Sandra Pomjalov, Erki Veeväli, Karoliine Moroz, Markus Savotškin, Eva Nõmme

Põltsamaa Kultuurikeskuses alustab noorte eestvedamisel Põltsamaa Raadio

Põltsamaa linna 95. sünnipäeva puhul jõuab 28. juunist 4. juulini eetrisse Põltsamaa kogukonnaraadio.

Põltsamaa Raadio idee ühe algataja Eva Nõmme sõnul on kohaliku raadio peamine eesmärk kasvatada kogukonnatunnet ja informeerida inimesi Põltsamaal toimuvast. „Pole just tavaline, et raadios räägib sinu naabrimees või hea tuttav. Põltsamaa Raadio loob võimaluse nädal aega kuulata neid, kellega oma väikeses kogukonnas kokku puutume,” rääkis Nõmme.

Nõmme sõnul on tegemist pilootprojektiga ja raadio edasine toimumine sõltub kuulajate huvist ja toetusest. „Põltsamaa Raadio saab alguse Põltsamaa vallavalitsuse ja seitsme inimese õhinapõhisest huvist. Kui näeme, et pakutav sisu pakub rõõmu ja kõneainet meie inimestele, siis oleme toimetusega valmis ka jätkama,” rääkis Nõmme.

Põltsamaa abivallavanema Karro Külanurme sõnul paneb noorte teotahe paljude silmad särama. „Põltsamaa Raadio tõotab kujuneda üheks selle suve rosinaks,” ütles Külanurm. „Vallavalitsusena on meil suur rõõm toetada seitsme Põltsamaa noore algatust. Loodame, et sellest kasvab välja midagi suuremat ja kestvamat, mis aitab muuta elu Põltsamaal põnevamaks.”

Raadio hakkab esialgu levima ainult internetis: www.poltsamaaraadio.ee. Raadio tehniline ja programmiline ülesehitus sünnib algusest lõpuni noorte enda ideedest ja teostusest. Eva Nõmme sõnul on praeguseks paigas suurem osa raadiosse jõudvatest saadetest, aga ruumi jagub veel.

„Raadio on esialgu eetris ainult üks nädal ja algab iga päev hommikuprogrammiga, kuhu plaanime külalistena rääkima kutsuda erinevaid inimesi. Kuulajate kõrvu jõuavad ka erineva žanriga muusikasaated, spordiminutid, persoonisaated, ajaloorubriik ja palju muud huvitavat. Headele ideedele veel ruumi jagub, seega ootame kõiki huvilisi meiega ühendust võtma,” rääkis Nõmme.

Põltsamaa Raadio toimetusse kuuluvad peale Nõmme veel Samuel Axel Maikalu, Kateriine Visk, Sandra Pomjalov, Erki Veeväli, Markus Savotskin ja Karoliine Moroz. Soovist liituda raadio tegemistega saab teada anda e-posti aadressile: poltsamaaraadio@gmail.com.

Põltsamaa Raadio tegemist toetavad Põltsamaa vallavalitsus, Põltsamaa Kultuurikeskus, Orkla, Pizzakiosk ja Epiim.