JÄRGMISED SEANSID

veebruar 2023
No event found!
Vaata veel

Tavapiletid 5€ / 4€

Pileteid saab osta vaid Põltsamaa Kultuurikeskusest.

Maksta saab ka kaardiga.

VARSTI PÕLTSAMAA KINOS

Kuulsuse narrid

Esilinastus Eestis 13.01.2023

Eduard Bornhöhe samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm on koomilistest olukordadest pakatav komöödia, mis viib vaataja eelmise sajandi algusesse, kui Eestimaa oli veel tsaaririigi osa. Provintsist saabub Tartusse Saalomon Vesipruul, kes pärast mitmeid põrumisi erinevates ametites, on otsustanud pealinnas vabakutselise kirjanikuna läbi lüüa. Ta rendib endale väikese toakese pesunaisest üksikema Agnese tagasihoidlikus elamises. Paraku pole Vesipruuli üllad kavatsused määratud teostuma, sest oma kutsumusse sisse elades, tuleb tal tutvust teha looduseuurija ja leiutaja Jaan Tatikaga. Saatuse tahtel, paljude iseäralike juhtumiste tõttu, ei sünni siit suurt ja südamlikku sõprust, vaid risti vastupidi, otsatu vastastikune vihkamine. Asja ei tee sugugi lihtsamaks asjaolu, et Saalomon korteriperenaises

Kaka, kevad ja teised

Esilinastus Eestis 10.02.2023

Andrus Kivirähki raamatute “Kaka ja kevad”, “Karneval ja kartulisalat” ja „Tont ja Facebook“ ainetel valminud täispikas animafilmis astuvad üles Kivirähki lugudest tuntud tegelased kaka, frikadellid, isa sokid, musikaalne sitikas ning paljud teised vähem ja rohkem kummalised tegelinskid. Animeeritud tegelastega kõrvu teeb filmis näitlejadebüüdi juttude autor Andrus Kivirähk. Tänapäeva laste eluga hästi haakuv linalugu puudutab suuri aegadeüleseid teemasid nagu sõprus, armastus, igatsus, perekond ja hirm, millel on sageli suured silmad.

Animafilmi loojateks on Eesti lastefilmide ja animatsiooni valdkonna hinnatud tegijad. „Kaka, kevad ja teised“ režissöörideks on René Vilbre („Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus“), Meelis Arulepp („Sipsik“), Oskar Lehemaa („Karv“), Mikk Mägi („Vanamehe film“) ja Heiki Ernits (Lotte filmid). Filmi produtsent on Kristel Tõldsepp. Filmile on loonud autorimuusika tunnustatud heliloojad Tõnu Raadik, Richards Zalupe, Jaanus Nõgisto, Sten-Olle Moldau ja Rasmus Lill.

Eesti vaatajate jaoks annavad peategelastele oma hääle: Mait Malmsten, Peeter Oja, Vega Freya Luus, Priit Pius, Rasmus Ermel, Jan Uuspõld, Mari-Liis Lember, Mari Jürjens ja Mikk Jürjens.

Animafilmi toodab A Film Eesti, kes on varasemalt vaatajate ette toonud animatsioonid „Sipsik“ ja „Suur maalritöö“.

Kaasrahastajateks on Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.

Super-Mike’i viimane tants / Magic Mike’s Last Dance

Esilinastus Eestis 10.02.2023

Valentinipäevaks linastub menuka „Super-Mike’i“ filmifrantsiisi kolmas osa – muusikaline komöödia „Super-Mike’i viimane tants“.

Esimese filmi taga olnud kriitikutelt ja publikult kiita saanud loominguline meeskond on ühinenud taas, et luua maagiat. Channing Tatum astub üles Mike Lane’i rollis ja lavastaja Steven Soderbergh naaseb Reid Carolini poolt kirjutatud stsenaariumiga. Tatumi kõrval särab Salma Hayek Pinault („Gucci tragöödia“, „Palgamõrvari naise ihukaitsja“).

„Super“ Mike Lane (Tatum) astub taaskord lavale pärast pikka pausi, mis järgnes tema näpud põhja jätnud äritehingule, sundides teda vaid juhuesinemisteks Florida baarides. Pärast kohtumist Floridas jõuka suurilmadaamiga (Hayek Pinault), sõidab Mike temaga Londonisse, kus talle tehakse pakkumine, millest ta ei suuda keelduda. Kas Mike ja tema tuliuus tantsumeeskond on võimelised täitma daami tõelist plaani, kui kaalul on kõik?

Filmi produtsendid on Nick Wechsler, Gregory Jacobs, Channing Tatum, Carolin ja Peter Kiernan. Peaprodutsent on Julie M. Anderson. Tatumi ja Hayek Pinaulti kõrval mängivad filmis veel Ayub Khan Din, uustulnuk Jemelia George, Juliette Motamed ja Vicki Pepperdine.

Soderberghi loomingulises tiimi kulisside taga on kunstnik-lavastaja Pat Campbell, kostüümikunstnik Christopher Peterson ja muusikaline juht Season Kent ning koreograafid Alison Faulk ja Luke Broadlick, kes mõlemad on osalenud „Super-Mike’i“ filmifrantsiisis.

Suvitajad

Esilinastus Eestis 17.02.2023

“Suvitajad” on kirge ja nalja täis suvine komöödia, mis põhineb Juhan Smuuli samanimelisel jutustusel. Film valmis seoses armastatud kirjaniku sajanda sünniaastapäevaga ning on ühtlasi ka austusavaldus samal algmaterjalil põhinevale kultuskomöödiale “Siin me oleme”. Imekaunil Muhu saarel toimuv legendaarne lugu on toodud julgelt tänapäeva, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

Kalur Ärni on otsustanud kehva kalasaagi tõttu jaaniajaks suvitajad võtta. Plaan pole ju paha, kuid tema kaunisse Muhumaa tallu saabuvad vägagi tülikad külalised: proua Sohvia, tema abikaasa Johan, nende poeg Juunior ja Sohvia kaunitarist õde Erna koos oma ärimehest kavaleri Ivoga. Juba esimesest pilgust on selge, et Ärnil ja tema naisel Lainel läheb selle seltskonnaga raskeks.

Pealinnast saabunud suvitajad pakatavad tähtsusest ja nõuavad erikohtlemist, samas on nende klantsi pealispinna all piinlikke saladusi. Kuid jagelustesse tõmmatud maarahvas avastab nüüd ka enda elus üllatavaid kitsaskohti. Lugu muutub veelgi vürtsikamaks kui intriigide keskel tärkab pererahva tütre ja suvitajate poja vahel tõeline armastus. Naljakate segaduste ja noorusliku armastusloo saatel minnakse vastu jaaniööle ning koos võimsa lõkkega sütivad peoplatsil ka viimseni pingule timmitud kired.

Komöödia “Suvitajad” on “Talve”, “Soo” ja “Jahihooaja” taga seisva meeskonna kõige värskem linateos.

Osades: Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Pääru Oja, Ago Anderson, Maarja Jakobson, Kristel Elling, Lauri Nebel, Adele Taska, Robert Klein jt.

„Suvitajad“ valmimist toetasid Postimees, Kanal 2, Apollo TV, Saarte Filmifond, Liviko, Alexela, Autoforte, DHL, Hartwall, Rannarootsi, Valio, Karja Pagar, Baron Rosen, Motohobi, Oitme Puhkemaja ja Sassimaja.

Rokikoer 3 / Rock Dog 3: Battle the Beat

Esilinastus Eestis 10.03.2023

2017. aastal alanud “Rokikoera” animafilmide seeria kolmas osa.

Apteeker Melchior. Timuka tütar (III film) / Melchior the Apothecary. The Executioner’s Daughter

Esilinastus Eestis 14.04.2023

Keskaegse krimipõneviku kolmandas filmis juhtub Melchiori naine Keterlyn jõhkra kallaletungi tunnistajaks. Tundmatu noormehe elu õnnestub päästa, kuid mälu kaotanud ohver ei tea, kes ta on ja kuidas enda jaoks võõrasse Tallinnasse sattus.

Sündmuskohalt leitud sõrmus juhatab Melchiori öise vennaskonna jälile, küsimusi tekitab ka laadapäeval esinenud veiderdajate trupp. Hirmuäratavad märgid vihjavad, et ohus pole üksnes tapmiskatsest toibuv tundmatu, vaid ka teda ravivad Melchior ja Keterlyn.

Samal ajal saabub linna paavsti saadik, keda teatakse halastamatu nõiakütina…

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid triloogia kolmanda filmi stsenaariumis raamatust “Apteeker Melchior ja Timuka tütar” tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Osades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Karl Robert Saaremäe, Ott Raidmets, Hele Kõrve, Andres Mähar jpt.

Filmi režissöör on Elmo Nüganen („1944“), produtsentideks on Taska Film („Nimed Marmortahvlil“), Nafta Films („O2“), Apollo Film Productions („Talve“) ja HansaFilm („Tõde ja õigus“). Apteeker Melchiori film valmib Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks on Maze Productions Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, eriefektide juht Jan Viljus.

2023 jaanuar

Week 5

E 26
T 27
K 28
N 29
R 30
L 31
P 1
E 2
T 3
K 4
N 5
R 6
L 7
P 8
E 9
T 10
K 11
N 12
R 13
L 14
P 15
E 16
T 17
K 18
N 19
R 20
L 21
P 22
E 23
T 24
K 25
N 26
R 27
L 28
P 29
E 30
T 31
K 1
N 2
R 3
L 4
P 5
  • No Events

  • No Events

  • No Events

  • No Events

  • No Events

  • No Events