Jaanilaupäev Puurmanis

Jaanilaupäev Puurmanis algas mälestusminutitega Kursi Vabadussõja ausamba juures. Kõnelesid ja lille asetasid ausambale Põltsamaa vallavalitsuse liige Üllar Schaffrik ning Kursi koguduse õpetaja Esa Luukkala. Esinesid puhkpilliansambel Hällist Hauani, Puurmani meesansambel ning Säde Külvet koos Meelis Kõressaarega.

Peale seda võis sammud seada Puurmani staadionile, kus toimus 62. jalgpallimatš naisemehed vs poissmehed. Kui eelmisel aastal viis karika koju naisemees, siis seekord olid võitjateks poissmehed. Põhimäng lõppes viigiga 4:4. Nii selgitatigi võitjad penaltitega, seal jäid poissmehed peale 8:6.

Selleaastased koosseisud:

POISSMEHED – Tarmo ja Karmo Šljupkin, Kristo ja Tanel Vaks , Kristian Žuravljov , Andero Tuhkanen , Kert-Miko Martis, Keio Reesalu , Sandra Vaks.

NAISEMEHED – Raido Kruustük , Marten Järvik, Andre Alliksaar, Jaanus Tuhkanen, Villu Martis, Tauri Martis, Leo Lindman, Erkki Piirisalu, Ivo Kitsing .

Mängiti 2*45min; kohtunik Maikel Mikson.

Aitäh võistlejatele ning suurematele ja väiksematele kaasaelajatele!

Mõnusalt sumeda suvepäeva lõpetasid jaanipidustused Puurmani rahvamaja juures. Toimusid traditsioonilised ja vähem traditsioonilised mängud nii suurtele kui väikestele. Mõõtu sai võtta gladiaatorite areenil ning köie tõmbamisel, tõsteti õllekasti ning toimus täpsuslaskmine ning rõngavise. Tänu eelmisel päeval ning tund enne peo algust sadanud vihmale, oli võimalik jõevalli peal süüdata ka jaanilõke. Soovijad said jalga keerutada ans. Funkitol saatel. Vahepalana esinesid Puurmani Muusikastuudio noored Meelis Kõressaare juhatamisel.

Pildid: Keiu Kess ja Helen Taal