Muusikaline vaheaeg 5! aastal 2023

Juba viiendat korda arvas teatud seltskond noori ning õpetajaid, et talvine pikk koolivaheaeg oleks mõistlik lõpetada 3-päevase laagriga Puurmani Rahvamajas.

4.-6. jaanuar oli noortel võimalus tegeleda enda arendamise, uute tutvuste loomise, muusikategemise, tantsimise, söömise, saunatamise, olesklemisega ja paljude muude endale meelepäraste tegevustega. Ei tasu unustada, et väga olulisel kohal on pallimere pallidest tühjaks loopimine, nii et kevadel saab rahvamaja perenaine aknaaluste lumehangede sulamise järel sealt sinilillede asemel palle noppida.

Juubeliaastale vääriliselt oli tänavu lõpukontserdil laval kuus bändi, kellelt kõigilt valmis vähemalt kaks lugu. Kuulda sai näiteks Smilersit, Stefanit, biitleid, Ursulat ja Ödesid. Lisaks lõi tantsuõpetaja kolm lennukat tantsunumbrit. Lavale jõudsid ka õpetajate lugu ning ühine lõpulugu.

Läbi aastate on muusikalise vaheaja raames lavale jõudnud erinevatelt kooslustelt umbes 60 bändilugu ning 15 tantsunumbrit. Sündmuse järjepidevust näitab ka see, et osad tänavustest osalejatest olid muusikalise vaheaja algusaastatel alles titekingades ning õpilasest on saanud õpetaja.

Noored rääkisid palju sel aastal muusikalisest vaheajast kui traditsioonist. Ja kui oluline on hoida neid tegevusi, mis sellega kaasnevad. Olgu selleks siis hommikuvõimlemised, hilisõhtused pilli- ja lauluharjutamised, vestlused, kaardi- ja pallimängud, väikese vimkaga märkamised lõpukontserdil jne…

Et üks traditsioon saaks kesta ja jätkuda, peab see ka kuskilt alguse saama. Selle eest ütleme suur aitäh, Kaija Kaugesalule – muusikalise vaheaja idee autorile ja esimeste muusikaliste vaheaegade korraldajale! Ta on jätkuvalt noorte jaoks olemas, nii nõu ja jõuga, vaikuseminutite ja õpetussõnadega.

Muusikaline vaheaeg 5! ütleb:

  • suur aitäh, õpetajad Meelis Kõressaar, Sten Zaitsev, Madis Orr, Mikk Otsus, Tauno Tamm, Kerttu Liisa Sepp ja Maia Lepiste – suurepärase töö eest noortega!
  • suur aitäh, Puhu-Risti Söögimaja – maitsva söögi eest!
  • suur aitäh, Puurmani Mõisakool – sööginõude eest!
  • suur aitäh, Põltsamaa Kultuurikeskus – igakülgse abi eest!
  • suur aitäh, Põltsamaa Vallavalitsus – toetuse eest!
  • suur aitäh, noored – teie teete muusikalisest vaheajast selle, mis see on!

Laagri kokkuvõte läbi osaliste silmade:

Kõik, mis öeldud

On naljaga mõeldud:

Meelis törtsutab saksi,

Stenil oli filosoofiaeksam,

Taunol alles teine aasta,

Kerttu laste järgi vaatab,

Madis magab lava taga,

Helen otsib kõiki taga,

Mikk meid palju lõbustab,

Maia tantse õpetab,

Kaija närve rahustab.

Lapsed kõik on tublid, töökad,

Hugo, Ronny kuskil söömas.