Kultuurikeskuse ees toimus kontsert Ukraina Heaks

Suur tänu kõigile, kes osalesid Ukraina toetus kontserdil.
Täname sind südamest, kallis esineja, juhendaja, kuulaja!
Täname sind südamest, lahke annetaja ja toetaja! Kontserdil annetati sularahas 586€.
Kindlasti vajab Ukraina riik ja rahvas edaspidigi meie toetust. Infot annetuste kogumise kohta saad Põltsamaa valla kodulehelt.

Avaldame ka Põltsamaa valla Volikogu esimehe Reet Aleva kõne

Austatud Ukraina kogukond Eestis, hea Põltsamaa rahvas, külalised!

Tunnen südamest kaasa Ukraina rahvale, vene agressori veretöö ohvritele.

Kogu vaba maailma pilgud ja meel on täna Ukrainas ja ukrainlastega. On ebareaalne, kuidas tänapäeva maailmas saab agressor tungida demokraatliku riigi territooriumile ning hakata seal kõike purustama, kaitsetuid inimesi tapma ja oma tegusid õigustama. Milliseid kohutavaid julmusi on rahumeelse elanikkonna, naiste ja laste vastu sissetungija korda saatnud. Ukraina riigile on vene armee kallaletung tekitanud tohutuid kahjusid. Hooned ja objektid saab taastada, kuid inimelusid enam tagasi ei too. Mis on selle sõduri hinges, kes tapab kaitsetuid lapsi, naisi, vanureid. Läbi meedia on kogu maailmale jõudnud koletuid kaadreid, mis on Ukraina linnades vene armee poolt korda saadetud. Mis peataks Venemaa? Mis mõjuks Venemaale?

Paljud Ukraina kenad linnad ja külad on varemetes. Iga purustatud maja tühjade akende taga oli kellegi kodu. Kus on need inimesed praegu? Numbrid ulatuvad miljonitesse, kes on oma kodust lahkunud või kellel ei ole enam oma kodu.

Kogu vaba maailm on täna ulatanud abikäe, et aidata ukrainlasi. Iga minut sõjaväljal maksab tohutuid summasid. Ukraina vajab täna kõike – raha, relvi, toitu, kütust. Kuidas meie siin Kesk-Eesti väikeses kohas saame aidata Ukrainat? Igaühel on võimalus leida see tee, mil viisil toetust avaldada.

Üheskoos saame toetada meie kogukonda elama asunud Ukrainast saabunud inimesi. Olen väga tänulik meie inimestele, kes on ulatanud abikäe eluruumi, töökoha, tarbeesemete või muu toetuse näol. Leidke aega meile saabunud inimestega suhtlemiseks, meie kodukoha tutvustamiseks, enda hulka kutsumiseks. Hea sõna ja lahke pilk on teinekord olulisem mõnest asjast.

Tänane kontsert on Ukraina ja ukrainlaste toetuseks. Tunneme eestlastena, et rasketel hetkedel lööb välja mingi kokkuhoidmise soov. Meenub aeg, kui me ennast vabaks laulsime. Soovin, et meie tänane kontsert aitaks natukenegi kaasa Ukraina sõja lõppemisele, peataks Venemaa.

Elagu Ukraina! Olge hoitud!

Reet Alev

17.04.2022