Põltsamaa lood VI “Meie Hermann”

21. ja 22. augustil 2021 kell 19.00 etendub Põltsamaa Kirikla juures Põltsamaa lood VI “Meie Hermann”

Sel aastal jõuab publiku ette K. A. Hermanni lugu, sest 2021 aastal möödub suurmehe sünnist 170 aastat.

Karl August Hermann sündis 23. septembril 1851 Põltsamaa vallas Võhma külas sepa pojana. Tema lapsepõlv möödus väga rasketes majanduslikes tingimustes. Õppimine algul Anikvere külakoolis ja hiljem Põltsamaa kihelkonnakoolis vaheldus kingsepa ja rätsepa õpipoisi ameti ning karjaskäimisega. Kihelkonnakoolis puutus ta kokku muusikaga, mis jäi tema armastatuimaks alaks elu lõpuni. Laulis kohalikus laulukooris (Wilberg) ja mängis ka kooli puhkpilliorkestris.

Etendus kajastab K. A. Hermanni lapse- ja nooruspõlve, kujunemist ning mõtteid; läbikäimist sõpradega, kooliaega. Traditsiooniliselt kajastab iga suveetendus eluolu ja inimesi peategelase aegsel Põltsamaal. Teksti autor ja lavastaja assistent on Rutt Tänav, lavastaja Keiu Kess, kunstnik Eha Tralla, valgus- ja  helikujundus Karl Vilks. Mängivad Põltsamaa harrastusnäitlejad – koolinoored ja täiskasvanud.

‼️ Soovitame tulla kohale pisut varem, et saaksite nautida Kultuuri Kohvikus pakutavat, valida istumiskoht ning tutvuda etenduse kavaga. Riietus peaks olema meie kliimale vastav – külma- ja vihmakindel.
⚠️ Suveetendusele tulles võta kaasa immuniseerimistõend paberil või nutiseadmes.
Näeme etendustel!

Kuupäev

08 aug. 2021
Expired!

Aeg

19:00 - 21:00

Pilet

5 €

Asukoht

Põltsamaa Kirikla
Allika 1, Põltsamaa
Põltsamaa Kultuurikeskus

Korraldaja

Põltsamaa Kultuurikeskus
Telefon
+372 7762 270
E-posti aadress
info@kultuurikeskus.eu
Veebileht
http://kultuurikeskus.eu