Lansky

Kinodes alates 02.07.2021

“Lansky. Ameerika vägevaim gangster” on põnev ja kaasakiskuv lugu eelmise sajandi mõjuvõimsast Ameerika gangsterist Meyer Lanskyst, rohkem tuntud kui „ristiisade ristiisa“. Krimidraamas mängib peaosa populaarne Hollywoodi näitleja Harvey Keitel, kes sobib kuulsa mafiooso rolli ideaalselt.

Meyer Lansky impeeriumi õitsenguajal tundis tema nime kogu kuritegelik maailm. Hasartmängud, uimastid, vargused, rahapesu, halastamatud tapmised, sündikaat Al Caponega, sidemed lisaks USA kuritegelikele struktuuridele ka Kuuba ja Euroopa omadega lubasid tal mustal turul juurduda ning saada kuritegeliku maailma tähtsaimaks tegelaseks.

Nüüd on M. Lansky (Harvey Keitel) muljetavaldav ja tark mees kuldsetes aastates. Pikki aastaid seadusesilmade poolt jälitatud, veedab ta nüüd aega päikeselises Miami Beachis. Lansky verise impeeriumi kokkuvarisemisest on möödas 50 aastat, kuid FBI jälgib tema elu endistviisi teraselt. Kuigi tõendeid napib, ei välista FBI võimalust, et Lansky sidemed kuritegeliku maailmaga pole katkenud ja röövitud vara on endiselt kusagil peidus.

Meyer Lanskyga tutvumine osutub peost suhu elavale kirjanikule Davidile (Sam Worthington) kullasooneks. Ta on valmis kogu maailmale pajatama maffia ristiisa elulugu, mida kuuleb gangsteri enda suust. Ent asi võtab hoopis teise suuna. Teada saanud, et David kirjutab M. Lansky elulooraamatut, otsustab FBI kasutada kirjanikku oma eesmärgi nimel: saada tema abil jälile, kuhu on peidetud Lansky miljonid. David Stone’ist saab maffia saladuste, õigusemõistmise ja omaenda eesmärkide pantvang. Tal tuleb tahes-tahtmata mängida kassi ja hiire mängu. „Kui reedad mu, siis kahetsed,“ armastas Lansky küüniliselt öelda ning see ajas Davidile hirmu nahka.

Maffia verised seadused ja julm maailm paeluvad vaatajate tähelepanu ning tutvustavad neile kriminaalse maailma legendi, keda on raske unustada. Lummav, stiilne, intellektuaalne draama kõigile, kes on igatsenud heade filmide järele.

<

Tags:

Kuupäev

15 juuli 2021
Expired!

Aeg

17:30 - 19:30

Pilet

5 € / 4 €

Asukoht

Põltsamaa Kultuurikeskus
J. Kuperjanovi 1, Põltsamaa
Põltsamaa Kultuurikeskus

Korraldaja

Põltsamaa Kultuurikeskus
Telefon
+372 7762 270
E-posti aadress
info@kultuurikeskus.eu
Veebileht
http://kultuurikeskus.eu