Karl August Hermann 170

Põltsamaa tähistab kultuurikeskuse eestvedamisel neljapäeval, 23. septembril kell 18.00 linnapargis Karl August Hermanni ausamba juures suurmehe 170. sünnipäeva.
Kavas on ilukõned, kõlavad laulud ja pillimäng. Sünnipäeva juhatab sisse kultuurikeskuse käsikellade ansambli mäng „Oh laula ja hõiska”, laulu võtavad üles Põltsamaa kirikukoor, kergemuusikakoor, Kamari ja Pajusi naisansamblid. Tänapäevase töötluse Hermanni laulust „Süda tuksub” esitab räppar SuSi.
Karl August Hermann sündis 23. septembril 1851 Võhmanõmme külas. Ta on tuntust pälvinud helilooja ja keelemehena, aga ka esimese eestikeelse päevalehe asutajana. Hermann ostis 1886. aastal ära Perno Postimehe, nimetas selle ümber Postimeheks ja hakkas seda välja andma iga päev.
Karl August Hermann on kirja pannud üle 300 muusikateose. „Kungla rahvas”, „Süda tuksub”, „Mingem üles mägedele”, „Oh laula ja hõiska” jpt on laulud, mis kõlavad pidudel tänase päevani. Tema loomingut on esitatud 27 üld- ja noortelaulupeol. Neljal laulupeol kuulus ta üldjuhtide sekka.
Keelemehena on suurmees loonud ja toonud käibesse üle saja sõna, nende hulgas näiteks „helilooja”, „sünnipäev”, „haritlane” ja „salakuulaja”.
Karl August Hermann suri Tartus 11. jaanuaril 1909. Toonane linnavalitsus püstitas tema auks 1935. aastal Põltsamaa linnaparki ausamba, mille autoriks on Alfred Zolk-Leius.
Neljapäeval, 23. septembril Karl August Hermanni sünnipäevale tulles palume järgida kõiki avalikele üritusele seatud Terviseameti nõudeid.

Kuupäev

02 sept. 2021
Expired!

Aeg

08:00 - 18:00

Pilet

TASUTA

Asukoht

E. Beermanni nimeline lipuväljak
Lossi 7, Põltsamaa 48105
Põltsamaa Kultuurikeskus

Korraldaja

Põltsamaa Kultuurikeskus
Telefon
+372 7762 270
E-posti aadress
info@kultuurikeskus.eu
Veebileht
http://kultuurikeskus.eu