IX Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrite festival MÕHU 2023 Põltsamaa Kultuurikeskuses

Tule sel laupäeval ja pühapäeval Põltsamaa Kultuurikeskusesse nautima Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrite etendusi!
Pilet ühele etendusele on 5 €. Kui soovid vaadata rohkem etendusi, soeta päevapilet hinnaga 12 €.
Kohal on kohvik Papaya

10 aastat tagasi, 2013 aastal, võtsid Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrid nõuks kohtuda ja üksteiselt mõõtu võtta ühisel teatrifestivalil. I festival toimus Põltsamaal. Kohe alguses sai kokku lepitud, et festivali korraldatakse kordamööda – kord Tartumaal, siis Jõgevamaal. Kokku on saadud 8 korral: Põltsamaal, Rannus, Tabiveres, Puhjas, Avinurmes, Mustvees ja Elvas (kahel korral). Oleks nagu juubel -10 aastat, aga Covid jättis 1 korra vahele, niisiis toimub kahe maakonna teatrikohtumine üheksandat korda.

Ühine festival on rikastanud  mõlema maakonna harrastustruppide elu – üksteiselt õpitakse, käiakse vastastikku külalisetendusi andmas, vahetatakse mõtteid, laenutatakse kostüüme, jne. Festivalist on saanud loominguline kohtumispaik, kus head tuttavad rõõmustavad üksteise saavutuste üle ning kuulavad teineteise käekäigust uudiseid, antakse nõu ja analüüsitakse lavalaudadel nähtut. Teatritruppe hindab 3 liikmeline nõukoda, kes annab osalejatele pärast etendust tagasisidet. Nende ülesandeks on ka parimate etenduste, näitlejatööde väljavalimine ning tunnustamine. Festivali toetab Eesti Kultuurkapital.

I festivalile sai nimeks pandud MÕHU (Eesti Entsüklopeedia andmetel kandis kord sellist nime muistne ühekihelkonnaline väikemaakond, mis hõlmas Põltsamaad ja Kursi kihelkonda). Ideeks oli, et iga paik, kus festival toimub, saab anda oma paikkonna ajaloolise või tänapäevase nime. Festival on kandnud nimesid: MÕHU, RANDEN, TabiFest, PYGEN, MustKunst, ElwaFest, Avifest. Jõgeva- ja Tartumaal on veel põnevaid paiku, mida edaspidi ühiselt avastada ning paikkonna rahvale mitmekülgset harrastusteatrit pakkuda.

Kuupäev

28 - 29 okt. 2023
Expired!

Aeg

15:00 - 19:00

Asukoht

Põltsamaa Kultuurikeskus
J. Kuperjanovi 1, Põltsamaa