Pealkiri

[justified_social_gallery id=1]

PRESSITEADE
03.04.2020

Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu „PILVE PIIRIL“ 6. juunil 2020 ei toimu.

Seoses COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud riikliku eriolukorraga jääb ära 6. juunile planeeritud Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu „PILVE PIIRIL“. Pidu sellisel moel – tantsu- ja laulupeona ei toimu, kuid Jõgevamaa laulupidu toimub 30.05.2021.

„Täna saame öelda, et Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu 6. juunil 2020 ei toimu, sest koorid, tantsurühmad, orkestrid ja rahvamuusikud on kõik sunnitud puhkusel ning peoks ettevalmistumine sellises olukorras on väga keeruline, kui mitte võimatu. Oleme laulu- ja tantsupeo korraldustoimkonnaga ja samuti kollektiivide juhtidega arutanud mitmeid nädalaid erinevaid variante peo toimumise kohta. Jõudsime üheskoos otsuseni, et sellel aastal pidu toimuda ei saa! Kesksuvel kokku saada kõiki peol osalejaid on ilmselgelt võimatu! Ja poolikut pidu ei taha meie korraldada ega publik nautida. Otsus, pidu ära jätta, oli väga raske. Hetkeolukorda arvestades on kõige tähtsam järgida riiklikke soovitusi tervise hoidmiseks. “ ütles Jõgevamaa laulu- ja tantsupeo projektijuht Janne Karu.

Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu „PILVE PIIRIL“ pidi esialgse plaani järgi toimuma 6. juunil 2020 Põltsamaa lossihoovis. Peole oli oodatud ligi 1400 lauljat,-tantsijat – ja pillimängijat.

MTÜ Jõgevamaa Kultuurikoda